NA ANTENIE: Mała czarna

Zacięta walka do ostatniego wyścigu

Publikacja: 13.05.2018 g.21:56  Aktualizacja: 13.05.2018 g.23:06 Jacek Marciniak
Leszno
Wychowanek leszczyńskiej Unii, obecnie zawodnik GKM Grudziądz Przemysław Pawlicki wygrał w Lesznie 68. Memoriał Alfreda Smoczyka.
żużel leszno smoczyk - Jacek Marciniak
/ Fot. Jacek Marciniak

Turniej był niezwykle zacięty i wyrównany, zawodnicy walczyli do mety niemalże w każdym wyścigu. O miejscach na podium zadecydował dopiero bieg dodatkowy, który wygrał Przemysław Pawlicki.

Po dekoracji Przemysław Pawlicki zauważył, że wszyscy, którzy przyszli na Memoriał, mogli zobaczyć świetny żużel. Jego zdaniem tor był przygotowany rewelacyjnie, było na nim dużo ścieżek do mijania.

Żużlowiec przyznał, że po wczorajszym słabym debiucie w Grand Prix w Warszawie (indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu), turniej w Lesznie przydał mu się, by odbudować się psychicznie. Przemysław Pawlicki nie krył, że na torze w Lesznie w czasie Memoriał chciał wygrywać w każdym biegu, to był jego priorytet.

Podkreślał, że w sukcesie pomogła mu znajomość toru w Lesznie, w mieście, w którym się przecież urodził. Zapewniał, że w czasie memoriałowego turnieju starał się dać z siebie wszystko w każdej gonitwie. Puentował, że w Lesznie  kibice byli świadkami żużla z twardą, zaciętą, ale fair walką.

Kolejne miejsca na podium zajęli juniorzy Fogo Unii Leszno Brady Kurtz oraz Dominik Kubera.