NA ANTENIE: 13.05 KLASYKA HUMORU 28 09 24/

Lechici w reprezentacjach

Publikacja: 27.05.2012 g.09:37  Aktualizacja: 27.05.2012 g.09:41
Dwaj piłkarze Lecha Poznań - Rafał Murawski i Marcin Kamiński zagrali w towarzyskim meczu piłkarskiej reprezentacji Polski ze Słowacją, który odbył się Klagenfurcie.
Mecz Polska - Gruzja, Rafał Murawski - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Był to jeden z ostatnich akcentów austriackiego zgrupowania biało-czerwonych. Podopieczni Franciszka Smudy zwycieżyli 1:0 po golu Damiena Perquisa. To właśnie jego zmienił w 69. minucie Marcin Kamiński. Drugi z lechitów - Rafał Murawski występował na boisku od początku spotkania, a w przerwie zastąpił go Adam Matuszczyk. Tym razem na murawie w ogóle nie pojawił się trzeci z poznańskich kadrowiczów - Grzegorz Wojtkowiak. W niedzielę przekonamy się, czy cała trójka piłkarzy Kolejorza dostanie szansę gry na zbliżających się mistrzostwach Europy. Smuda ma bowiem ogłosić ostateczną, 23 kadrę na Euro 2012.

Inny zawodnik Lecha - Aleksandyr Tonew wystąpił z kolei w towarzyskim meczu reprezentacji Bułgarii z Holandią. Na murawie pojawił się w 78. minucie, a rozegrane w Amsterdamie spotkanie zakończyło się dość nieoczekiwanym zwycięstwem gości 2:1.