NA ANTENIE: Mała czarna

Nagroda za podskakiwanie na piłce

Publikacja: 11.07.2012 g.10:00  Aktualizacja: 11.07.2012 g.15:31
Zespół The Flexify z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął trzecie miejsce w kategorii Kinect Fun Lab Challenge w zakończonym finale konkursu Imagine Cup 2012. Finał konkursu odbywał się w Sydney w Australii.
Flexify - UAM
/ Fot. (UAM)

Zespół "Flexify" przygotował projekt "Reh the Dragon". To interaktywna gra, w której dzieci kontrolują wirtualne postacie inspirowane historią "Dziewczynka smok", równocześnie wykonując ćwiczenia o charakterze kinezyterapeutycznym. Dzięki wykorzystaniu narzędzi na co dzień używanych w procesie rehabilitacji (piłka do ćwiczeń, poduszka sensoryczna) połączonych z wirtualną przygodą, dzieci wykazują większą chęć oraz motywację do wykonywania ćwiczeń. Mówiąc prościej dziecko grające w grę komputerową steruje latającym smokiem wychylając się na boki i podskakując na wielkiej gumowej piłce.

W finale Imagine Cup 2012 zaprezentowały się łącznie trzy zespoły z Polski. Poza drużyną z Poznania na podium uplasował się także Karol Stosik z Politechniki Gdańskiej, który zajął 2. miejsce z projektem aplikacji, dzięki której osoby niewidome mogą czytać książki czy notatki.