NA ANTENIE: PORQUE/POCHILL

Było blisko sensacji! Lech kończy piękną przygodę w Europie

Publikacja: 20.04.2023 g.20:49  Aktualizacja: 21.04.2023 g.10:06 Wojciech Bernard
Lech Poznań o krok od wielkiej sensacji! W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Konferencji Europy Kolejorz wygrał na wyjeździe z Fiorentiną 3:2, ale awans wywalczyli Włosi. Tydzień temu przy Bułgarskiej zwyciężyli bowiem 4:1.
lech fiorentina - IPA Milestone/PA - PAP

Skazywani na pożarcie poznaniacy niespodziewanie straty z pierwszego spotkania odrobili w 69. minucie, gdy prowadzili już 3:0. Do przerwy gola dla gości zdobył Afonso Sousa, w drugiej odsłonie do siatki trafiali także Kristoffer Velde i Artur Sobiech.

Przy takim wyniku do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna by była dogrywka. Fiorentina zdołała jednak odpowiedzieć bramkami Riccardo Sottila oraz Gaetano Castrovilli.

Promyk nadziei był. Przede wszystkim trzzeba wierzyć w to, co się robi - nawet, jeżeli tam jest pół procenta szansy czy jeden procent szansy, to my z tą wiarą tak dzisiaj podeszliśmy. Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre zawody, pomimo tego ostatecznego odpadnięcia. Do 70. minuty mieliśmy to, co sobie założyliśmy i co chcieliśmy tutaj mieć, natomiast - wiadomo - jeden stały fragement pokrzyżował nam plany i niestety żegnamy się z tą fajną europejską przygodą

- mówił po meczu napastnik Lecha, Artur Sobiech.

Lechici pożegnali się z Ligą Konferencji Europy, ale uczynili to w pięknym stylu.