NA ANTENIE: Co tam panie w ekonomii

Warta przegrywa z Pogonią

Publikacja: 07.08.2022 g.16:55  Aktualizacja: 08.08.2022 g.09:37 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze poznańskiej Warty nadal bez zwycięstwa na własnym obiekcie w tym sezonie ekstraklasy. Dzisiaj w Grodzisku Wielkopolskim podopieczni trenera Dawida Szulczka przegrali z Pogonią Szczecin 1-2.
warta poznan - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Pierwszego gola Portowcy zdobyli w 22. minucie, gdy po złym piąstkowaniu bramkarza Adriana Lisa - piłkę dośrodkował Sebastian Kowalczyk, a z bliska celnie strzelił Kamil Grosicki.

Następny gol dla Pogoni padł po samobójczym trafieniu fińskiego obrońcy warciarzy - Fina Roberta Ivanova, który nieszczęślwie wybijał piłkę po mocnym zagraniu Jakuba Bartkowskiego.

Po przerwie do ataku ruszyli poznaniacy i już w 47. minucie padł gol kontaktowy. Po centrze Jana Grzesika piłkę z pola karnego umieścił w bramce rywali - słowacki napastnik Adam Zrelak. Jednak mimo dramatycznej końcówki spotkania więcej goli już nie padło i zieloni doznali 3 porażki w sezonie.

Następny ligowy mecz Warta zagra w świąteczny poniedziałek 15 sierpnia w Kielcach z drużyną Korony.