NA ANTENIE: CRANKS/THE CAR IS ON FIRE

Brązowy medal dla Moniki Michalik!

Publikacja: 18.08.2016 g.23:20  Aktualizacja: 21.08.2016 g.17:27
Monika Michalik, zawodniczka Grunwaldu Poznań, walczyła brązowy medal olimpijski w zapasach w stylu wolnym 63 kg.
medla brązowy moniki michalik-001 - Grzegorz Pieronkiewicz/Facebook
/ Fot. Grzegorz Pieronkiewicz/Facebook

Do pojedynku o trzecie miejsce w kategorii 63 kg nasza zawodniczka przedzierała się przez repasaże, a w decydującej walce pokonała Rosjankę Innę Trażukową.

Pomimo faktu, że pierwszy punkt zdobyła  Trażukowa, poznanianka konsekwentnie realizowała swój plan, co przyniosło kilka akcji punktowych. Przy stanie 2:2 Polce udało się położyć na macie, a następnie przerzucić rywalkę. Ostatecznie Michalik odniosła zwycięstwo 6:3.

Monika Michalik jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, ale brąz zdobyty w Rio jest jej największym sukcesem.

Złoty medal zdobyła zapaśniczka z Japonii Risako Kawai. W finale kat. 63 kg pokonała 6:0 Białorusinkę Maryję Mamaszuk. Wcześniej Kawai pokonała Monikę Michalik. Ponieważ Japonka wygrywała kolejne walki i dotarła do finału, Michalik wystąpiła w repasażach. Wykorzystała szansę, wygrała kolejne starcia i zdobyła brązowy medal. Drugą brązową medalistką w kat. 63 kg została Jakaterina Larionowa z Kazachstanu.

Brąz Michalik to ósmy polski medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz drugi "wielkopolski", po srebrze kajakarki Marty Walczykiewicz.