NA ANTENIE: Klasyka na bis

Poznaniak przegrał walkę w Rio

Publikacja: 18.08.2016 g.21:20  Aktualizacja: 19.08.2016 g.08:37
Karol Robak z AZS Poznań przegrał w ćwierćfinale turnieju taekwondzistów w kat. 68 kg na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
karol robak walczy - Tarnowo Podgórne
/ Fot. Tarnowo Podgórne

18-letni zawodnik z Tarnowa Podgórnego uległ Belgowi Jaouadowi Achabowi 7:9. Wcześniej w pierwszej rundzie Robak pokonał Senegalczyka Ballę Dieye.

Złoty medal wywalczył Ahmad Abughaush z Jordanii, który w finale pokonał Aleksieja Denisenko z Rosji 10:6. Brązowe medale zdobyli Lee Dae-hoon z Korei Płd. i Hiszpan Joel Gonzalez Bonilla. W kategorii 57 kg kobiet triumfowała Jade Jones. W pojedynku o złoty medal Brytyjka pokonała Evę Calvo Gomez z Hiszpanii 16:7. Trzecie miejsce zajęły Kimia Alizadeh Zenoorin z Iranu i Egipcjanka Hedaya Wahba. W piątek do rywalizacji przystąpi Piotr Paziński w kategorii 80 kg.