NA ANTENIE: BREAKAWAY/TRACEY ULLMAN

Hassman najlepszy w skokach

Publikacja: 08.12.2013 g.22:48  Aktualizacja: 08.12.2013 g.23:23
Niemiecki jeździec Felix Hassmann wygrał niedzielny konkurs Grand Prix w skokach przez przeszkody zawodów Cavaliada w Poznaniu. Jechał na koniu na koniu Horse Gym's Balzaci. Najlepszy z Polaków Jarosław Skrzyczyński zajął 10. miejsce.
Najlepszy na Cavaliadzie 2013 - Cavaliada 2013/MTP
/ Fot. (Cavaliada 2013/MTP)

Zaledwie o sześć setnych sekund był gorszy reprezentant Danii Jan Vinckier na koniu Emilie de Diamant A S. Trzecie miejsce zajął Norweg Dag Ove Kingsrod na koniu Dimaro V D Loosie Heide.  Najlepszy z Polaków, Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śremi, zajął 10. miejsce.

Konkurs Grand Prix Poznania odbył się na koniec czterodniowej rywalizacji w ramach zawodów "Cavaliada Poznań". Jest zaliczany do rozgrywek Pucharu Świata.

Tylko trzech jeźdźców pojechało w pierwszym przejeździe bezbłędnie i to oni awansowali do finałowej rozgrywki. Niemiec wygrał w Poznaniu trzy z czterech najbardziej prestiżowych konkursów, zaliczanych do światowego rankingu.

W ramach Cavaliady rozegrany został halowy Puchar Polski i odbyły się imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży. W trakcie trwania zawodów trwały targi sprzętu jeździeckiego z udziałem kilkudziesięciu wystawców. Do Poznania przyjechało aż 350 koni. W 12 konkursach wystartowało 350 koni i 150 zawodników z 22 federacji, a pula nagród wyniosła blisko pół miliona złotych. Rozegrano także halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami.