NA ANTENIE: ROSANNA (RADIO EDIT)/TOTO

Klęska koszykarek Ostrovii

Publikacja: 28.10.2018 g.21:54  Aktualizacja: 28.10.2018 g.21:56
Wielkopolska
Prawdziwym pogromem zakończyło się niedzielne spotkanie koszykarek Ostrovii Ostrów Wlkp. w ramach 5. kolejki ekstraklasy. Drużyna Mirosława Trześniewskiego na własnym boisku uległa InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. aż 55:113 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w nowym sezonie.
karolina-kaczmarek_1 ostrovia - TS Ostrovia
/ Fot. TS Ostrovia

Dominacja ekipy gości nie podlegała dyskusji. Gorzowianki już po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 16 punktów (33:17), a w kolejnych odsłonach powiększały swoją przewagę. Po ostatniej syrenie wynosiła ona aż 58 punktów! "Zagraliśmy bardzo słabo w defensywie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Ten mecz pokazał ile nas czeka ciężkiej pracy" - komentował trener Ostrovii Mirosław Trześniewski. Najskuteczniejszą zawodniczką w jego zespole była debiutująca w wielkopolskiej drużynie Amerykanka Kristina King, która zdobyła 14 punktów.

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie natomiast wielkopolskie zespoły w niedzielnych meczach I ligi koszykarzy. Jamalex Polonia Leszno wygrała z Czarnymi Słupsk 79:66, a Biofarm Basket Poznań uległ na wyjeździe Sokołowi Łańcut 88:89.

Z kolei ekstraklasie piłkarzy wodnych zespoł Waterpolo Poznań po raz drugi podczas wekendu pokonał Alfę Gorzów Wielkopolski, tym razem zwyciężając rywali 14:5. W czterech dotychczasowych meczach nowego sezonu poznaniacy odnieśli cztery zwycięstwa.