NA ANTENIE: 05:45 pogoda nocna dusza/

Lech Poznań górą w piłkarskich derbach Poznania!

Publikacja: 26.02.2021 g.22:31  Aktualizacja: 27.02.2021 g.13:18 Wojciech Bernard
W spotkaniu 19. serii ekstraklasy Kolejorz wygrał w Grodzisku Wlkp. z Wartą 2:1, strzelając decydującego gola w ostatniej akcji meczu!
lech warta derby - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Stojąca na słabym poziomie pierwsza połowa nie przyniosła goli. Druga rozpoczęła się natomiast od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po bramce Mateusza Kuzimskiego. Kolejorz wyrównał w 80. minucie, gdy Adriana Lisa pokonał Aron Johannsson. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w ostatniej akcji meczu do siatki trafił Pedro Tiba.

Dzięki zwycięstwu lechici awansowali na siódmą pozycję w tabeli ekstraklasy i do liderującej warszawskiej Legii tracą 11 punktów. Warta jest dziesiąta.