NA ANTENIE: Wieczór z Radiem Poznań

Lech w fazie grupowej LE! Awans Kolejorza po dramatycznej końcówce

Publikacja: 01.10.2020 g.21:02  Aktualizacja: 02.10.2020 g.10:27 Dawid Cytrowski
W meczu decydującym o awansie Kolejorz pokonał na wyjeździe belgijski Royal Charleroi 2:1. Dla poznaniaków to powrót po 5 latach do grupowych zmagań w europejskich pucharach.
lech poznań royal charleroi liga europy - Lech Poznań

W pierwszej połowie goście z Poznania zupełnie zdominowali swoich rywali. W 34 minucie zza pola karnego uderzył Dani Ramirez, piłka odbiła się od jednego ze stoperów Charleroi i wpadła do siatki. Na 2:0 w 41 minucie podwyższył Tymoteusz Puchacz po strzale lewą nogą z 20 metrów.

Po przerwie emocji było jeszcze więcej. W 51 minucie rzut karny obronił Filip Bednarek, ale już kilka chwil później Senegalczyk Mamadou Fall zdobył kontaktową bramkę dla Belgów. Na niespełna kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał kapitan Lecha Lubomir Satka. Rozpaczliwie broniący się Kolejorz zdołał jednak utrzymać prowadzenie do końca.

Swoich grupowych rywali poznaniacy poznają w piątek. Losowanie odbędzie się w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.