NA ANTENIE: Z notatnika historyka

Lech wygrał ze Spartą

Publikacja: 02.02.2012 g.09:53  Aktualizacja: 02.02.2012 g.09:56
Piłkarze Lecha Poznań pokonali Spartę Praga 3:0 w swoim trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, gdy do siatki rywali trafiali kolejno Aleksandar Tonew, Artjom Rudniew z rzutu karnego i Bartosz Ślusarski.
Lech - Zagłębie Lubin - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Zwycięstwo Kolejorza jest tym cenniejsze, że lider czeskiej ekstraklasy, przystąpił do gry w najsilniejszym składzie. Także szkoleniowiec Kolejorza Jose Marii Bakero od pierwszej minuty posłał do boju teoretycznie najmocniejszy zestaw, a zmian dokonał dopiero po godzinie gry. Wtedy jego podopieczni prowadzili już jednak 2:0. W czwartek lechici przenoszą się do Estepony, gdzie wystąpią w towarzyskim turnieju Marbella Cup. Ich pierwszym rywalem będzie rumuński zespół FC Timisoara.

Wiosną w barwach Lecha nie zobaczymy już Marciano Brumy. Holenderski obrońca ze względu na sytuację rodzinną rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Bruma dołączył do Lecha w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej występował w Arce Gdynia. W Poznaniu nie miał jednak okazji do zbyt wielu występów. Zagrał tylko w ośmiu spotkaniach - sześciu w ekstraklasie i dwóch w Pucharze Polski.

Z kolei do pierwszoligowej Warty Poznań już oficjalnie wypożyczony został, występujący w zespole Młodej Ekstraklasy Lecha 20-letni pomocnik Michał Jakóbowski.