NA ANTENIE: EVERYTIME WE TOUCH/MAGGIE REILLY

Pięć medali dla Polaków z kajaków

Publikacja: 22.08.2010 g.13:31  Aktualizacja: 23.08.2010 g.16:19
Pięć medali - jeden srebrny i cztery brązowe - zdobyli polscy reprezentanci podczas zakończonych w Poznaniu Mistrzostwach Świata w Kajakarstwie.
 Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie - Poznań 2010 - Radio Merkury
/ Fot. (Radio Merkury)

Żadnemu z Polaków nie udało się jednak stanąć na najwyższym stopniu podium. Najlepiej spisały się poznanianki Marta Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska, które zajęły drugie miejsce w wyścigu dwójek na 200 metrów. Na tym samym dystansie brązowe medale zdobyli kajakarz Piotr Siemionowski i kanadyjkarze Paweł Baraszkiewicz i Paweł Skowroński.

Z kolei trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów zdobyła kobieca czwórka, a w rozgrywanej po raz pierwszy w Poznaniu sztafecie 4x200 metrów na najniższym stopniu stanęli polscy kanadyjkarze. Nas może cieszyć, że w polskiej zdobyczy mają udział kajakarki i kajakarze poznańskich klubów.

Mistrzostwa Świata na Torze Regatowym Malta zakończył koncert Waldemara Malickiego.

Być może kolejne kajakarskie mistrzostwa świata w Poznaniu odbędą się nie za kolejne 10 lat, ale trochę wcześniej, bo w kuluarach szefowie światowej federacji namawiali prezydenta Poznania, by już zgłosił kandydaturę stolicy Wielkopolski na mistrzostwa za 5-6 lat.