NA ANTENIE: SOBIE I WAM (2019)/NOSOWSKA, IGO, ORGANEK, ZALEWSKI

Podział punktów w Grodzisku Wielkopolskim

Publikacja: 26.02.2024 g.20:59  Aktualizacja: 27.02.2024 g.09:38 Dawid Cytrowski
Warta Poznań zremisowała z Radomiakiem Radom 0:0 w ostatnim meczu 22. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy i utrzymała skromną przewagę w tabeli nad strefą spadkową.
mid-24226794 - PAP/Jakub Kaczmarczyk

To było niezwykle nudne spotkanie, obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę. Niewielką przewagę mieli piłkarze z Radomia, w I połowie piłka po uderzeniu jednego z przyjezdnych ostemplowała poprzeczkę, ale poza tym nie wydarzyło się nic godnego uwagi.

Mamy dobre nastawienie do pracy w defensywie, ale to się potem odbija na działaniach z piłką. Jesteśmy zbyt często trochę niedokładni i przez to te mecze są chaotyczne. Brakuje nam trochę odwagi, trochę jakości, wejścia w pojedynek w trzeciej tercji, a to się przekłada na małą ilość sytuacji podbramkowych. Natomiast widzę dużo plusów jak funkcjonujemy; przede wszystkim ogarnęliśmy się w obronie, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani motorycznie, ławka jest mocniejsza i zrobiliśmy bardzo dobry transfer

- wylicza trener Zielonych Dawid Szulczek.

Warta w trzech wiosennych spotkaniach nie przegrała i nie straciła ani jednego gola z gry. Wciąż ma jednak sporo do poprawy w ofensywie. W tabeli Zieloni są na 14. miejscu i mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Już w piątek podopieczni Dawida Szulczka zagrają na wyjeździe z Cracovią w 23. kolejce Ekstraklasy.