NA ANTENIE: 01:00 Klasyka muzyczna II/

Warta po 25 latach wraca do ekstraklasy!

Publikacja: 31.07.2020 g.19:37  Aktualizacja: 01.08.2020 g.20:41 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań po 25 latach przerwy wracają do ekstraklasy! Zieloni swój awans przypieczętowali wygraną z Radomiakiem 2:0 w finałowym meczu barażowej rywalizacji, który odbył się w Grodzisku Wlkp.
warta poznań - Warta Poznań

Obie bramki dla poznaniaków zdobył w drugiej połowie spotkania Mateusz Kupczak, skutecznie wykorzystując rzuty karne podyktowane po sędziowskiej wideoweryfikacji. Pierwsze trafienie zaliczył w 67., drugie w 83. minucie.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem dwiema żółtymi kartkami ukarany został Mateusz Szczepaniak.

Trener poznaniaków Piotr Tworek po meczu nie ukrywał wzruszenia i dumy z postawy swoich podopiecznych.

Oni to zrobili, oni są bohaterami. Przez 90 minut w tym meczu wywalczyli swoje marzenia. Niech ta radość będzie w nich cały czas, bo po to trenują i po to pracują.

Występy na boiskach ekstraklasy Warta zainauguruje w niedzielę 23 sierpnia, gdy podejmować będzie gdańską Lechię.

Wcześniej bezpośredni awans zapewniły sobie pierwszoligowe ekipy Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stali Mielec. W piątek nowym trenerem tego drugiego zespołu został Dariusz Skrzypczak, jeszcze do niedawna pracujący w sztabie szkoleniowym poznańskiego Lecha.