NA ANTENIE: Ginący świat

Niewykorzystana szansa Warty Poznań

Publikacja: 08.03.2023 g.20:44  Aktualizacja: 09.03.2023 g.09:30 Dawid Cytrowski
W zaległym meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Zieloni przegrali w Płocku z Wisłą 0:1.
mid-23308608 - Marian Zubrzycki - PAP

Jedyną bramkę zdobył w 54. minucie Mateusz Szwoch. W drugiej połowie poznaniacy musieli sobie radzić w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Fina Nillo Maenpy.

Wisła przed tym spotkaniem przegrała wszystkie swoje wiosenne mecze.

- Nie wykorzystaliśmy ich słabego momentu - przyznał obrońca Jan Grzesik.

Zdawaliśmy sobie sprawę, w jakim punkcie w tym sezonie jest Wisła Płock. Chcieliśmy tutaj zdobyć trzy punkty. Początek mieliśmy dobry, ale nie udokumentowaliśmy pierwszej połowy bramką. Chcieliśmy wyjść na drugą połowę z dobrym nastawieniem, ale ta stracona bramka popsuła nasz plan

- mówi Jan Grzesik.

Warta, która w tym sezonie miała walczyć o utrzymanie, i tak zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. W niedzielę Zieloni zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią.