NA ANTENIE: I LIKE THE WAY YOU KISS ME (2024)/ARTEMAS

Warta górą pod Wawelem

Publikacja: 01.03.2024 g.20:07  Aktualizacja: 02.03.2024 g.09:28 Dawid Cytrowski
Cenne zwycięstwo piłkarzy Warty Poznań. Zieloni pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0 po trafieniu w 79. minucie Czecha Tomasa Prikryla i oddalili się od strefy spadkowej w PKO BP Ekstraklasie.
mid-24301711 - Łukasz Gągulski - PAP

Warta krytykowana ostatnio za swoje poczynania ofensywne od Wawelem także nie miała łatwo. W I połowie goście nie oddali żadnego strzału na bramkę. Po przerwie podopieczni Dawida Szulczka zaczęli jednak grać odważniej i przyniosło to swój skutek.

- Nie było jednak łatwo - przyznał po spotkaniu zdobywca jedynej bramki.

Bardzo trudny mecz, ale zawsze na Cracovii jest ciężko. Jest to zorganizowany i dobrze przygotowany fizycznie zespół. Oni w I połowie mieli kilka sytuacji, ale my walczyliśmy do końca. Czasem tak w piłce jest, szczęście się uśmiechnęło do nas. Powalczyliśmy o te punkty.

Warta po 23. kolejkach ma na swoim koncie 27 punktów i pięć oczek przewagi nad strefą spadkową.