NA ANTENIE: CHARIOTS OF FIRE (INSTR)/VANGELIS

Ważna wygrana Warty w Kielcach!

Publikacja: 15.08.2022 g.21:00  Aktualizacja: 16.08.2022 g.09:42 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W 5. kolejce Zieloni pokonali w Kielcach tamtejszą Koronę 1:0.
mid-22815504 - Piotr Polak - PAP

Już od 12 minuty poznaniacy grali z przewagą jednego zawodnika. Za atak wyprostowaną nogą na staw skokowy Miguela Luisa czerwoną kartę otrzymał Sasa Balić. W 36 minucie zawodnik Korony Adrian Danek zagrywał ręką w polu karnym. Sędzia po wideoweryfikacji podyktował dla Warty "jedenastkę", którą na gola zamienił Michał Kopczyński.

W II połowie kielczanie dążyli do odrobienia strat i mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na nieźle zorganizowaną obronę Zielonych.

Dla podopiecznych Dawida Szulczka to druga wygrana w tym sezonie. W najbliższą sobotę 20 sierpnia warciarze zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z Widzewem Łódź.