NA ANTENIE: Psy, koty i inne kłopoty

Ważne zwycięstwo Warty Poznań!

Publikacja: 12.04.2024 g.19:59  Aktualizacja: 13.04.2024 g.10:25 Krzysztof Ratajczak
Cenne zwycięstwo piłkarzy Warty Poznań. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim pokonali wczoraj w meczu 28.kolejki ekstraklasy bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w krajowej elicie - kielecką Koronę 1-0.
mid-24412530 -  Jakub Kaczmarczyk - PAP

Autorem jedynego gola dla ekipy trenera Dawida Szulczka był w 10.minucie Adam Zrelak. Obrońca Zielonych Konrad Matuszewski przyznał, ze kluczem do wygranej była mądra taktyka przygotowana na to spotkanie.

Najważniejsze było nie przegrać tego meczu. Dobrze, ze wygraliśmy, zaliczyliśmy też czyste konto po stronie strat i odskoczyliśmy trochę dzięki temu od strefy spadkowej. Trener Szulczek zawsze ustawia taktyke pod konkretnego przeciwniki i mimo, że dzisiaj ten skład był teoretycznie defensywny, to - moim zdaniem - mogliśmy jeszcze podwyższyć rezultat. Z drugiej strony jest coś takiego, że gdy są ostatnie minuty i mamy prowadzenie, to ''spuszczamy trochę nogę z gazu'' i robi się nerwowo. Tremer na pewno będzie nas na to jeszcze raz uczulał, ale dziś skończyło się dla nas szczęśliwie

- dodawał w rozmowie z Radiem Poznań Konrad Matuszewski.

Po wygranej z Koroną piłkarze Warty awansowali na 12.pozycję w tabeli ekstraklasy, mając obecnie na koncie 31 punktów. Następny mecz ligowy Zieloni zagrają ponownie w Grodzisku Wielkopolskim w poniedziałek 22 kwietnia, gdy ich przeciwnikiem będzie drużyna Stali Mielec.