NA ANTENIE: Królewski wieczór

Złoty medal Pawłowskiej

Publikacja: 15.10.2015 g.23:06  Aktualizacja: 15.10.2015 g.23:09
Pochodząca z Przygodzic Katarzyna Pawłowska zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym.
Katarzyna Pawłowska - velofocus.com/boels-dolmans
/ Fot. velofocus.com/boels-dolmans

Zawody rozgrywane są w Grenchen w Szwajcarii. Polka zdobyła 46 punktów. Drugie miejsce zajęła Francuzka Elise Delzenne, a trzecie Niemka Stephanie Pohl.

Pawłowska wcześniej upadła na ostatnim okrążeniu drużynowego wyścigu na dochodzenie na dystansie 4 km, w którym Polki walczyły o brązowy medal. "Biało-czerwone" miała dużą przewagę nad Białorusinkami, ale upadek Pawłowskiej pozbawił je medalu.

26-cio letnia Katarzyna Pawłowska jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Jeździła dla wielkopolskich klubów: Szperek Antonin i Jedynka Limaro Kórnik. Obecnie reprezentuje Boels-Dolmans Cycling Team.