NA ANTENIE: GOING HOME (2024)/MARK KNOPFLER,DAVID GILMOUR,BRIAN MA

Zmiennie pod koszami

Publikacja: 06.10.2018 g.22:16  Aktualizacja: 06.10.2018 g.22:23 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie wielkopolskie zespoły na inaugurację nowych sezonów w koszykarskich ekstraklasach. Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy BM Slam Stali Ostrów Wlkp., przegrały natomiast swoje spotkania obie kobiece drużyny z naszego regionu.
BM Slam Stali  - bmslamstal.pl
/ Fot. bmslamstal.pl

Ostrowiane przed własną publicznością pokonali Rosę Radom 89:70. Poza pierwszymi minutami wyższość wicemistrzów Polski nie podlegała dyskusji. Już do przerwy gospodarze prowadzili różnicą 14 punktów (45:31). W ekipie Stali najlepszy był Michał Nowakowski, który zdobył 17 punktów. W I lidze męskiego basketu Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała na wyjeździe z Energą Kotwicą Kołobrzeg 76:56, a Biofarm Basket Poznań uległ w Prudniku Pogoni 80:92.

Inauguracja nowego sezonu nie była udana dla wielkopolskich drużyn występujących w ekstraklasie koszykarek. Enea AZS Poznań przegrał na własnym parkiecie ze Ślęzą Wrocław aż 50:91, a Ostrowia uległa w Lublinie miejscowym akademiczkom 67:76.

Na pierwszoligowych siatkarskich parkietach męska drużyna Krispolu Września pokonała na wyjeździe Olimpię Sulęcin 3:1, a kobiecy zespół Enei Energetyka Poznań wygrał w Krośnie z Karpatami 3:0. Emocji pod siatką nie brakowało także w hali w Swarzędzu-Zalasewie, gdzie rozgrywany jest 14. Memoriał Arkadiusza Gołasia. W półfinalowych meczach turnieju Stocznia Szczecin zwyciężyła ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1, a ONICO Warszawa wygrało z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 3:1.

O punkty na piłkarskim boisku walczyła w sobotę pierwszoligowa poznańska Warta. Zieloni przed własną publicznością zremisowali z Chojniczanką 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Robert Janicki.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań przegrali z Royal Leopold Bruksela 1:3 w swoim drugim meczu turnieju 1. rundy Ligi Mistrzów, który odbywa się w Barcelonie. Tym samym wojskowi stracili szansę zakwalifikowanie się do 1/8 finału rywalizacji.