NA ANTENIE: Spis treści

Lech Poznań vs. Śląsk Wrocław 3:0

Publikacja: 20.11.2016 g.17:07  Aktualizacja: 14.12.2016 g.10:52
Lech Poznań wygrał 3:0 ze Śląskiem Wrocław w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Kolejorza zdobywali Darko Jevtić i Marcin Robak, który wszedł na boisko w drugiej połowie i zdobył dwie bramki.
lech śląsk jesień 2016 - Leon Bielewicz
/ Fot. Leon Bielewicz

Dla Lecha Poznań było to trzecie zwycięstwo z rzędu i trzecie bez straconego gola. Lech  awansował na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Prowadzi Lechia Gdańsk, która ma 33 punkty, trzy więcej od drugiej Jagiellonii Białystok. W piątek mecz Kolejorza w Lubinie z Zagłębiem.

wg. lechpoznan.pl/IAR

LECH POZNAŃ - ŚLĄSK WROCŁAW 3:0 (1:0)

Bramki: Jevtić (16), Robak (66), Robak (74)

Żółte kartki: Bednarek - Biliński

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Maciej Gajos, Łukasz Trałka - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (75. Abdul Aziz Tetteh), Darko Jevtić (78. Kamil Jóźwiak) - Dawid Kownacki (62. Marcin Robak)

Śląsk: Lubos Kamenar - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Lasha Dwali, Augusto Loureiro - Adam Kokoszka, Lorenzo Riera Ortega - Łukasz Madej (83. Bence Mervo), Ryota Morioka (80. Ostoja Stjepanović), Alvarinho - Kamil Biliński (55. Mariusz Idzik)

Widzów: 15 943

Relacja

• KONIEC MECZU. Lech Poznań pokonuje Śląsk Wrocław 3:0 i awansuje na piąte miejsce w tabeli.
  • 90 minuta
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 86 minuta
    Riera zagrywa piłkę na pole karne do Idzika, ale piłka odskakuje mu od nogi i zostaje wybita przez poznaniaków.
  • 83 minuta Ikona
    Kolejna zmiana w Śląsku Wrocław: za Madeja - Bence Mervo
  • 79 minuta Ikona
    W drużynie gości - Styepanovich za Moriokę
  • 78 minuta Ikona
    Kamil Jóźwiak zmienia Darko Jevtica
  • 74 minuta Ikona
    3:0!!! Gol z rzutu karnego zdobywa ponownie Marcin Robak. To już 10 bramka tego zawodnika w tym sezonie.
  • 74 minuta
    Rzut karny dla Kolejorza! Celeban zagrał ręką w polu karnym.
  • 72 minuta
    Znowu niebezpiecznie w polu karnym Kolejorza! Świetna interwencja Putnockiego po strzale Riery.
  • 71 minuta
    Słupek ratuje Lecha Poznań od utraty bramki po uderzeniu Idzika głową w kierunku bramki Putnockiego. To była najlepsza okazja Śląska w drugiej połowie.
  • 67 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Jana Bednarka
  • 66 minuta Ikona
    Kapitalne dogranie Makuszewskiego do Robaka! Ten powoli strzela tuż przy słupku i zdobywa drugą bramkę dla Kolejorza.
  • 62 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha: Marcin Robak za Dawida Kownackiego.
  • 57 minuta
    Rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowanie do pola karnego, ale Arajuuri nie zdążył dobiec do piłki. Maciej Gajos próbował jeszcze oddać strzał z dystansu, ale bezskutecznie.
  • 55 minuta Ikona
    Pierwsza zmiana w zespole wrocławskim. Za Bilińskiego wchodzi Mariusz Idzik.
  • 50 minuta
    Na początku drugiej połowy przy piłce częściej jest Śląsk Wrocław. Wysoki pressing graczy trenera Mariusza Rumaka.
  • 46 minuta
    W obu drużynach bez zmian w składach.
  • 46 minuta
    Rozpoczęła się druga połowa.
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Po pierwszej części spotkania Lech Poznań prowadzi u siebie ze Śląskiem 1:0.
  • 45 minuta
    Sędzia Tomasz Musiał w pierwszej połowie dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 36 minuta
    Morioka strzela głową w sam środek bramki. Na szczęście dobrze ustawiony był Matus Putnocky i pewnie złapał piłkę. To była zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja gości w tym spotkaniu.
  • 31 minuta
    Kapitalne dogranie w pole karne do Gajosa, niestety nie udało się zakończyć tej akcji strzałem na bramkę.
  • 23 minuta
    Gomes uderza prosto w mur ustawiony przez Lechitów. Przy Bułgarskiej wciąż 1:0 dla gospodarzy.
  • 22 minuta
    Jevtić sfaulował Madeja tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Śląska, do bramki Putnockiego ok. 17 metrów
  • 18 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Bilińskiego za faul na Bednarku.
  • 16 minuta Ikona
    GOL! Darko Jevtic dostał pilkę na prawym skrzydle, przerzucił ją sobie na lewą nogę i celnym strzałem wyprowadza Lecha na prowadzenie!
  • 11 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Putnockiego, na szczęście dobrze interweniował Bednarek. Rzut rożny dla gości.
  • 8 minuta
    Gra wznowiona.
  • 8 minuta
    Sędzia główny przerywa mecz. Dym z rac odpalonych przez kibiców drużyny gości ogranicza widoczność na boisku.
  • 7 minuta
    Ponownie Radosław Majewski! Strzela z dystansu lewą nogą, ale obok słupka.
  • 5 minuta
    Atak drużyny Lecha Poznań. Makuszewski z 16 metrów uderza niestety wysoko nad poprzeczkę bramki Śląska Wrocław