NA ANTENIE: Pod maską

13 maraton w Poznaniu. Zmarł biegacz

Publikacja: 14.10.2012 g.13:24  Aktualizacja: 15.10.2012 g.15:30
Kenijczyk Edwin Yator wygrał 13. Poznań Maraton. Zawodnik UNIPES TEAM Wałbrzych uzyskał czas 2:16.16. Wśród kobiet najlepszą okazała się Białorusinka Swietłana Kougan, która wynikiem 2:35.08 ustanowiła rekord trasy poznańskiego maratonu. Pierwszy z Polaków - Adam Draczyński zajął trzecie miejsce.
Maraton 2012 - Grzegorz Maciejewski
/ Fot. Grzegorz Maciejewski

Dystans 42 kilometrów i 195 metrów w sutannie pokonał także ksiądz. Były też osoby biegnące bez butów, z flagami oraz rycerze - Spartanie. Był też Sławek Bajew z Radia Merkury. Na pokonanie całej trasy wszyscy mieli maksymalnie 6 godzin.

W tegorocznej edycji Poznań Maraton pobity został rekord frekwencji. Na starcie biegu stanęło ponad 5700 osób. Biegacze rywalizowali na zupełnie nowej trasie. Organizatorzy zrezygnowali z prowadzenia maratonu w okolicy jeziora Maltańskiego. Po raz pierwszy maraton w Poznaniu odbył się na jednej pętli. Finisz rozgrywany był na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W trakcie biegu doszło do tragicznego zdarzenia. Na 14. kilometrze trasy 37-letni mężczyzna upadł i zmarł na miejscu. Służby medyczne szybko podjęły reanimację zawodnika, niestety, pomoc okazała się nieskuteczna. Prokurator, który przybył na miejsce wypadku, stwierdził, że do zgonu doszło z przyczyn naturalnych.