NA ANTENIE: CUD (2024)/EMO, MARTA BIJAN

Niespodzianka w meczu Kolumbia - Japonia

Publikacja: 19.06.2018 g.14:41  Aktualizacja: 19.06.2018 g.16:36
Kolumbia od 3 minuty po niesportowym zachowaniu Carlosa Sancheza grała w 10. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Japonii.
mundial Rosja - FIFA World Cup
/ Fot. (FIFA World Cup)

Nasi grupowi rywale mecz rozpoczęli o godz. 14.00. Zdecydowanym faworytem tego starcia była Kolumbia. Choć jak się okazało przed meczem w wyjściowym składzie faworytów zabrakło Jamesa Rodrigueza, który zmagał się ostatnio z kontuzją.

Niepodziewanie bramkę już w 3 minucie zdobyła Japonia. Kiedy to podyktowano dla nich rzut karny. Obrońcy Kolumbii pogubili się po długiej piłce, a Osako stanął oko w oko z bramkarzem. Co prawda uderzył prosto w niego, ale dobitkę Hasebe, Sanchez zablokował ręką, za co otrzymał czerwoną kartkę.

W 73. minucie Japonia zdobyła bramkę. Dośrodkował z rzutu rożnego Honda, uprzedził Ariasa Osako i uderzył głową. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.