NA ANTENIE: W środku dnia

Superliga hokeistów na trawie - Grunwald zakończył rundę z kompletem zwycięstw

Publikacja: 26.10.2024 g.21:18  Aktualizacja: 26.10.2024 g.21:22 PAP
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw zakończyli rundę jesienną superligi. W ostatnim meczu w tym roku pokonali na wyjeździe LKS Rogowo 4:1. Na drugim miejscu zimę spędzi Warta Poznań, która rozgromiła Pomorzanina Toruń 5:1.
Grunwald Poznań - Grunwald Poznań
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Grunwald Poznań

Mistrz Polski w Rogowie przypieczętował niezwykle udaną rundę, w której stracił tylko jeden punkt. W trzeciej kolejce pokonał Politechnikę Poznańską dopiero po karnych zagrywkach.

W meczu przeciwko LKS Rogowo poznaniacy od początku mieli wyraźną przewagę i po 35 minutach prowadzili już 4:0.

W Poznaniu Warta pokonała Pomorzanina 5:1 i choć samo zwycięstwo "Zielonych" nie jest niespodzianką, to jego rozmiary już tak. Gospodarze po trafieniu Waldemara Rataja prowadzili do przerwy 1:0, potem Mikołaj Gumny z rzutu karnego podwyższył wynik, lecz wicemistrzowie Polski szybko zdobyli kontaktową bramkę za sprawą

Dmytro Luppy. Końcówka spotkania należała już do poznaniaków - kolejne gole Gumnego, Rataja i Mateusza Grochala zapewniły im nie tylko efektowną wygraną, ale także awans na pozycję wicelidera.

Na otwarte boiska hokeiści wrócą dopiero na początku kwietnia. 30 listopada rozpocznie się sezon halowy.