NA ANTENIE: Klub starszaka

Wielki bieg w Swarzędzu!

Publikacja: 10.05.2015 g.20:37  Aktualizacja: 10.05.2015 g.20:42
3 tysiące 705 zawodniczek i zawodników - to frekwencyjny rekord, który padł w niedzielę podczas czwartej edycji biegu pod nazwą "10 kilometrów Szpot Swarzędz".
bieg szpota - Vege Słonik Facebook
/ Fot. (Vege Słonik Facebook)

Najszybszym z biegaczy, którzy pokonywali trasę ulicami miasta i finiszowali na miejscowym stadionie, był Szymon Kulka z małopolskiego klubu ULKS Lipianki. 10 kilometrów pokonał w czasie 30 minut i 43 sekund, wyprzedzając Kenijczyka Joela Kosgei i poznaniaka Marcina Fehlaua.

Wśród pań zwyciężyła mistrzyni Polski w maratonie, pochodząca z Wągrowca, biegaczka Grunwaldu Poznań i dwukrotna olimpijka - Monika Drybulska-Stefanowicz. Osiągnęła czas 34 minut i 16 sekund.

Na swarzędzkim stadionie biegały także dzieci, które na bieżni pokonywały od 100 do 400 metrów. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano samochód osobowy. Trafił do nestorki biegania z Pabianic, 79-letniej Janiny Rosińskiej.