Publikacja: 11.09.2016 g.17:29  Aktualizacja: 13.09.2016 g.00:14 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze Lecha Poznań odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo w sezonie.
Lech-Pogoń - Przemysław Modliński
/ Fot. Przemysław Modliński

W meczu 8. kolejki pokonali u siebie Pogoń Szczecin 3:1 (2:1). Był to ligowy debiut nowego trenera poznańskiego klubu, Chorwata Nenada Bjelicy.

Dwie bramki dla Lecha strzelił Marcin Robak - w 10. i 28. minucie z karnego, a w 89. minucie wynik meczu ustalił Abdul Aziz Hetteh. W 7. minucie gola dla Pogoni zdobył Adam Gyurcso. Jednym z bohaterów spotkania był bramkarz poznaniaków - Matus Putnocky, który obronił rzut karny.

Lech ma 11 punktów i awansował na 8. miejsce w tabeli; Pogoń ma o 2 punkty mniej i jest 10. Za tydzień Lecha czeka wyjazd na spotkanie z Lechią Gdańsk.

LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN 3:1 (2:1)

Bramki: Robak (10), Robak (27), Tetteh (89) - Zwoliński (7)

Żółte kartki: Arajuuri, Tetteh, Bednarek - Lewandowski, Murawski

Lech Poznań: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos - Darko Jevtić (64. Maciej Makuszewski), Radosław Majewski (75. Łukasz Trałka), Szymon Pawłowski (85. Dariusz Formella) - Marcin Robak

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (80. Ricardo Nunes) - Rafał Murawski, Mateusz Matras (61. Jakub Piotrowski) - Adam Gyursco, Dawid Kort (61. Seyia Kitano), Spas Delev - Łukasz Zwoliński

Widzów: 17 247

IAR/Lech Poznań/hał/szym

Sponsor transmisji:

Relacja

• Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje Pogoń Szczecin 3:1 i awansuje na 8 miejsce Lotto Ekstraklasy
  • 89 minuta Ikona
    TRZECI GOL DLA LECHA! Strzelcem bramki: Abdul Aziz Tetteh
  • 85 minuta Ikona
    Zmiana w drużynie Lecha: Formella za Pawłowskiego
  • 84 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Bednarka!
  • 80 minuta
    Świetny strzał Gajosa! Niestety Kudła wypiąstkował piłkę na rzut rożny.
  • 75 minuta Ikona
    Majewski opuszcza boisko. Na ostatni kwadrans gry na murawę wchodzi Łukasz Trałka.
  • 74 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Abdula Aziza Tetteha
  • 69 minuta
    Poznaniacy w ataku! Gajos podaje Pawłowskiemu, ten niestety minimalnie chybił. Dawid Kudła rozpoczyna od własnej bramki.
  • 65 minuta Ikona
    Makuszewski zmienia na boisku Darko Jevtica
  • 64 minuta
    Znakomita obrona Matusa Putnockyego! Doskonale przewidział zamiary Zwolińskiego i pewnie obronił strzał zawodnika Pogoni
  • 63 minuta
    Rzut karny dla Portowców po faulu Kadara na Frączczaku!
  • 58 minuta
    Cały czas szybkie tempo spotkania. Gra Lecha w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanie może się podobać!
  • 55 minuta Ikona
    Rzut wolny dla poznaniaków! Rafał Murawski faulował Radosława Majewskiego. Żółta kartka dla zawodnika Pogoni
  • 54 minuta
    17 247 kibiców na trybunach stadionu przy Bułgarskiej
  • 50 minuta Ikona
    Żółta kartka dla Lewandowskiego za faul na Kędziorze
  • 46 minuta
    Ruszyła druga połowa. Składy obydwu drużyn - bez zmian.
  • KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Lech Poznań prowadzi z Pogonią Szczecin 2:1
  • 39 minuta Ikona
    Paulus Arajuuri z żółtą kartką za faul na Korcie.
  • 37 minuta
    Majewski sfaulowany. Rzut wolny dla Kolejorza wykonuje Jevtic.
  • 30 minuta
    Rzut wolny dla Portowców. Piłka na szczęście przeleciała obok słupka bramki Putnockiego.
  • 27 minuta Ikona
    GOL! Kolejna bramka Marcina Robaka w tym spotkaniu. Lech prowadzi 2:1!
  • 27 minuta
    Rzut karny dla poznaniaków! Szymon Pawłowski sfaulowany przez Frączczaka w polu karnym
  • 22 minuta
    Ładny strzał Bednarka! Niestety piłkę pewnie obronił Dawid Kudła.
  • 22 minuta
    Faul Matrasa na Gajosie. Rzut wolny dla Lechitów wykonuje Majewski.
  • 15 minuta
    Niebezpiecznie pod bramką Pogoni! Na szczęście Putnocky stanął na wysokości zadania i rzucił się pod nogi Zwolińskiemu. To mogła być kolejna bramka dla drużyny ze Szczecina!
  • 14 minuta
    Marcin Robak sfaulował Frączczaka. Rzut wolny dla Portowców.
  • 12 minuta
    Szarża Kędziory zakończyła się rzutem rożnym dla Lecha Poznań
  • 10 minuta Ikona
    Robak wykorzystuje błąd obrońców Pogoni i wyrównuje wynik spotkania!
  • 8 minuta
    Rzut wolny dla Lecha Poznań. Pewnie broni Dawid Kudła
  • 7 minuta Ikona
    Gol dla Pogoni Szczecin zdobywa Łukasz Zwoliński. Race odpalone przez kibiców Lecha przeszkodziły Putnockiemu w skutecznej obronie tej akcji Portowców.
  • Skład Lecha Poznań: Putnocky, Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar, Tetteh, Gajos, Jevtic, Majewski, Pawłowski, Robak
  • Skład Pogoni Szczecin: Kudła, Frączczak, Rudol, Fojut, Lewandowski, Murawski, Matras, Gyurcso, Kort, Delev, Zwoliński