NA ANTENIE: HAPPY BIRTHDAY/STEVIE WONDER

Lech Poznań wygrał Zagłębiem Lubin 2:0

Publikacja: 13.12.2015 g.17:30  Aktualizacja: 14.12.2015 g.15:59 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze Lecha Poznań pokonali Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 20. kolejki Ekstraklasy.
201512 - Poznań, Lech Zagłębie Lubin, 2-0_0277 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

Pierwszego gola przed przerwą zdobył Kasper Hamalainen, w drugiej połowie trafił Szymon Pawłowski. Po meczu zaznaczył, że dzięki wygranej Lech przeskoczył w tabeli Zagłębie i jest już na piątym miejscu.

Jak powiedział: "Myślę, że w fajnym stylu żegnamy się z publicznością do przyszłego roku".

Przed meczem szefowie klubu i kibice podziękowali za grę dla Lecha Kasprowi Hamalainenowi, chociaż jego odejście nie jest jeszcze przesądzone. Niedzielne spotkanie dwukrotnie zostało przez sędziego przerwane z powodu rac odpalonych przez poznańskich kibiców.

LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE LUBIN 2:0 (1:0)

Bramki: Hämäläinen (16), Pawłowski (64)

Żółte kartki: Linetty, Tetteh, Trałka, Darko Jevtić - Guldan, Todorovski, Kubicki

LECH POZNAŃ: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka - Szymon Pawłowski (77. Dawid Kownacki), Karol Linetty (83. Maciej Gajos), Barry Douglas (46. Darko Jevtić) - Kasper Hämäläinen

ZAGŁĘBIE LUBIN: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski (72. Damian Zbozień), Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (67. Krzysztof Piątek) - Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka (67. Krzysztof Janus) - Michal Papadopulos.

Widzów: 14 562