NA ANTENIE: HANDLE WITH CARE/THE TRAVELING WILBURYS

Mistrz trenuje w Poznaniu

Publikacja: 12.08.2013 g.21:59  Aktualizacja: 13.08.2013 g.11:15
Trenujący w Poznaniu Paweł Fajdek z klubu Agros Zamość został mistrzem świata w rzucie młotem. Prowadzony przez znanego poznańskiego szkoleniowca Czesława Cybulskiego - 24-letni Fajdek wygrał finałowy konkurs na mistrzostwach w Moskwie najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie - 81 metrów i 97 centymetrów.
Paweł Fajdek - Agros Zamość
/ Fot. (Agros Zamość)

O medale walczył także młociarz poznańskiego AZS-u Szymon Ziółkowski zajął ostatecznie 9 pozycję. Złoty medal Pawła Fajdka to ogromny sukces także dla 78-letniego trenera Czesława Cybulskiego, który wcześniej był twórcą największych triumfów Ziółkowskiego i pochodzącej z Rawicza młociarki - Anity Włodarczyk. W tym roku pod okiem Cybulskiego Paweł Fajdek wywalczył także tytuł mistrza Uniwersjady w Kazaniu.

Mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek trenuje pod mostem Świętego Rocha w Poznaniu. Jest zawodnikiem Agrosu Zamość.