NA ANTENIE: AGAINST THE WIND/BOB SEGER, THE SILVER BULLET BAND

Polska : Ukraina 1:0. Teraz Szwajcaria!

Publikacja: 21.06.2016 g.19:50  Aktualizacja: 23.06.2016 g.00:53
Polska wygrała 1:0 (0:0) z Ukrainą w rozegranym w Marsylii meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy.
blaszczykowski gol - UEFA/EURO 2016
/ Fot. UEFA/EURO 2016

Gola strzelił Jakub Błaszczykowski w 54. minucie, po podaniu Arkadiusza Milika. „Biało-czerwoni” zajęli w grupie C drugie miejsce i zakwalifikowali się do 1/8 finału.

W walce o awans do ćwierćfinału reprezentacja Polski zmierzy się z zespołem Szwajcarii, mecz zostanie rozegrany w sobotę, 25 czerwca w St. Etienne, początek o godz. 15.00. W drugim wtorkowym spotkaniu gr. C Niemcy wygrali 1:0 (1:0) z Irlandią Płn., po golu Mario Gomeza w 30. minucie.

Zaraz po zakończeniu meczu, około 20:05 na naszej antenie audycja POLSKIE GRANIE z udziałem byłego zawodnika Lecha Poznań i reprezentacji Polski Marka Rzepki.

Liczymy także na Państwa głosy – zarówno telefoniczne jak i internetowe. Swoje opinie już teraz można wyrażać w komentarzach na stronie internetowej oraz na naszym profilu na Twitterze, oznaczając @MerkurySport.

IAR/Dawid Cytrowski/szym

KOMENTARZE 10
sara 21.06.2016 godz. 20:31
Pomimo wygranej najsłabszy mecz w wykonaniu Polaków na tych rogrywkach jak do tej pory. Oby ze Szwajcarią było lepiej.
jacek 21.06.2016 godz. 20:30
Pierwsza polowa w wykonaniu biało-czerwonych nie powalała skutecznością. Prawdę mówiąc Ukraińcy mieli sporo ciekawych akcji których nie wykorzystali. Dopiero wejście w drugiej połowie byłego kapitana zmobilizowało naszych do bardziej agresywnej gry. Widać było, że grają bardziej świadomie. Może nie jest to zespol na najwyzszym poziomie ale idziemy w dobrym kierunku.Co prawda Ukraina to nie jest wybitnie mocny przeciwnik w tym Euro (przegrana z Niemcami, podczas gdy biało-czerwoni zremisowali z mistrzami) ale wygrana z nimi dobrze świadczy o nowo zbudowanym zespole Nawałki.
Lukasz 21.06.2016 godz. 20:18
Awans na farcie.Ze slabiutka, skonfliktowana ze soba Ukraina męki jak graliby z drużyną z pierwszej 10 Fifa. Lewandowski oczywiscie w roli nurka, co dotkniety to lezenie i rozkladanie rak, bo ktos raczyl "najlepszego po Messim i Ronaldo" tknac. Szwajcaria na spokoju powinna przejsc Polske.To bedzie w koncu jeden mecz, 2-0 dla Helwetow
Marcin 21.06.2016 godz. 20:18
Może mecz nie zachwycił, ale finalnie liczą się trzy punkty i awans do 1/8 finału. Mieliśmy też, patrząc na to wszystko obiektywnie, sporo szczęścia w pierwszej połowie-przypominam-dwie 100% sytuacje Ukraińców i dwie sporne sytuacje w polskim polu karnym, które sędzia mógł niejako "zamienić" na rzutu karne dla Ukraińców. Koniec końców brawa dla Biało-Czerwonych, brawa za dotychczasową postawę w całym turnieju, brawa za awans, brawa za waleczność, ambicję i wolę walki, którą Polacy pokazali m.in. w tym meczu !!!
drrrw 21.06.2016 godz. 20:17
Lewandowskiego kompletnie nie widać na boisku! Oby zdążył się obudzić na mecz ze Szwajcarią
football expert 21.06.2016 godz. 20:16
Dla wiadomosci tych ktorzy ciesza sie na spotkanie ze Szwajcaria po ewentualnej naszej wygranej koniec turnieju bo w cwiercfinale trafiamy na Hiszpanie
Pawel 21.06.2016 godz. 20:15
Początek agresywny ale strata tych dwóch akcji? Dziecinne błędy. Później zupełny spadek formy, Błaszczykowski uratował mecz.
zzz 21.06.2016 godz. 20:09
Pazdan niezawodny jak zwykle? Buahahahahaaa! Jest wygrana, styl kiepski, ale Szwajcaria jest do przejścia. Nie trafiliśmy na killera w rodzaju Hiszpania, Anglia czy Włochy, więc jest nadzieja. Może tego nie spieprzą?
Dorota 21.06.2016 godz. 20:07
Bohaterem wieczoru niezaprzeczalnie Fabiański, piękna bramka Błaszczykowskiego. Bohaterowie obrony - Krychowiak i Pazdan, niezawodni jak zwykle.
elo 21.06.2016 godz. 18:44
Na razie gramy jak pi... i nie dajemy rady Ukraińcom. Słabizna!