NA ANTENIE: Pół na pół

Stal odrobiła straty!

Publikacja: 26.05.2018 g.20:28  Aktualizacja: 26.05.2018 g.23:37 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski odrobili straty i w finale mistrzostw kraju remisują z Anwilem Włocławek 1:1. W sobotę pokonali rywala na jego parkiecie 83:77.
stal ostrów - Rafał Jakubowicz
/ Fot. Rafał Jakubowicz

Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy, którzy po dwóch kwartach wygrywali 46:38. Po przerwie ostrowianie jednak mozolnie odrabiali straty, by na początku czwartej odsłony - po trafieniu "za trzy" Nikoli Markovicia - objąć prowadzenie w meczu (62:60). Nie oddali go już do końcowej syreny. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był właśnie Marković, który zanotował 17 punktów i 6 zbiórek.

Po dwóch pierwszych meczach finałowych jest remis 1:1. Tocząca się do czterech zwycięstw rywalizacja o mistrzostwo Polski przeniesie się teraz do Ostrowa Wielkopolskiego. Trzecie spotkanie obu drużyn zaplanowano w poniedziałek.