NA ANTENIE: Radionauci

Sukcesy na wodzie

Publikacja: 27.05.2012 g.22:32  Aktualizacja: 27.05.2012 g.22:36
Julia Michalska (Tryton Poznań) i Magdalena Fularczyk startujące w dwójce podwójnej zajęły drugie miejsce w zawodach wioślarskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie.
Wioślarstwo - Krzysztof Kaczyński - wielkopolskisport.pl
/ Fot. Krzysztof Kaczyński (wielkopolskisport.pl)

Zwyciężyła osada brytyjska. W niedzielnych finałach A startowały jeszcze dwie męskie polskie osady: ósemka zajęła piąte miejsce, a na szóstej pozycji uplasowała się czwórka podwójna - mistrzowie olimpijscy z Pekinu: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski.

Marta Walczykiewicz z Kalisza oraz Agnieszka Kowalczyk wygrały wyścig K2 na 200 metrów podczas zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w niemieckim Duisburgu. Te same zawodniczki wraz z Karoliną Nają i Eweliną Wojnarowską z Warty Poznań zajęły drugie miejsce w rywalizacji sztafet 4xK1 200, ustępując tylko reprezentantkom Niemiec.