Publikacja: 02.09.2017 g.20:32  Aktualizacja: 02.09.2017 g.20:54 Grzegorz Hałasik
Piłkarze Warty Poznań przegrali w 7. kolejce II ligi z Błękitnymi Stargard 1:2.
warta poznań mecz - Grzegorz Hałasik
/ Fot. Grzegorz Hałasik

Bieżący sezon układał się dla Warty znakomicie, bowiem poznaniacy wygrali sześć pierwszych spotkań. W końcu trafili na pogromcę w postaci zespołu ze Stargardu. Co gorsza, na własnym boisku. Pierwsza połowa nie zwiastowała katastrofy, bowiem już w 12 minucie gola głową strzelił Krzysztof Biegański po pięknej, składnej akcji gospodarzy. Warta kontrolowała grę, miała kolejne dogodne sytuacje, ale wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W 47 minucie błąd w kryciu na polu karnym sprawił, że wyrównującą bramkę zdobył Maciej Liśkiewicz, a gości na prowadzenie wyprowadził Wojciech Fadecki w 71.minucie. Później Błękitni za wszelką cenę dążyli do utrzymania wyniku przedłużając czas w każdej nadarzającej się okazji, sędzia doliczył aż osiem minut, ale bardzo słabo grająca po przerwie Warta nie potrafiła zagrozić bramce gości.

Po siedmiu kolejkach drugiej ligi Warta jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą punktu do Radomiaka, którego trener – Jerzy Cyrak uważnie oglądał sobotnie spotkanie w „Ogródku" przy Drodze Dębińskiej. Jego zespół pierwsze punkty w tym sezonie stracił w piątek, remisując u siebie z MKS-em Kluczbork 1:1.