NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO

Żużlowiec z Piły najlepszym juniorem

Publikacja: 09.07.2011 g.22:02  Aktualizacja: 09.07.2011 g.22:05
Piotr Pawlicki został indywidualnym mistrzem Europy juniorów na żużlu. Zawodnik Polonii Stokłosa Piła zgromadził 14 punktów i pewnie wygrał zawody finałowe w słoweńskiej Lubljanie.
III Piknik żużlowy w Śremie - Hanna Rembowska
/ Fot. Hanna Rembowska

Szansę na medal dla Polski miał też drugi z sześciu Polaków startujących w finale. Szymon Woźniak nie sprostał jednak rywalom Michaelowi Jepsen JEpsenowi z Danii i Witalijowi Biełousowi z Rosji w biegu dodatkowym i zajął czwarte miejsce.

Kolejne dwa miejsca też zajęli Polacy: Tobiasz Musielak i Bartosz Zmarzlik. 12 miejsce zajął Mikołaj Curyło, a 14 był Artur Czaja.

Złoto Piotra Pawlickiego to siódmy złoty medal dla Polski w tej kategorii rozgrywek. Przed nim złote medale zdobywali: Rafał Okoniewski, Karol Ząbik, Łukasz Romanek, Artur Morczka i jego starszy brat Przemysław.