NA ANTENIE: Noc u Berniego

Zwycięski powrót kaliszanek

Publikacja: 03.11.2018 g.21:39  Aktualizacja: 03.11.2018 g.21:45 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Po dziesięciu latach siatkarki z Kalisza wróciły na parkiety ekstraklasy. Na inaugurację sezonu pokonały BKS Bielsko-Biała 3:2. Swoje mecze przegrali natomiast kaliscy szczypiorniści oraz koszykarki Enei AZS Poznań.
siatkarki mks kalisz - Facebook MKS Kalisz
/ Fot. Facebook MKS Kalisz

Zespół Energi MKS Kalisz rozpoczął swój występ od mocnego uderzenia, wygrywając pierwsze sety 25:21 i 25:13. Później jednak do głosu doszły zawodniczki BKS, które odrobiły straty i o losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break. W decydującej odsłonie kaliszanki zwyciężyły 15:13. Najlepszą siatkarką meczu wybrana została występująca w barwach MKS Serbka Ljubica Kecman.

Mniej powodów do zadowolenia miały w sobotę dwa inne ekstraklasowe zespoły z Wielkopolski. Szczypiorniści Energi MKS Kalisz ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 24:28, a koszykarki Enei AZS Poznań przegrały w Gdańsku z Politechniką 71:88.

Na parkietach I ligi siatkarze Krispolu Września pokonali AZS Częstochowa 3:1, a koszykarze Biofarmu Basket Poznań przegrali z Polfarmeksem Kutno 70:73. W I lidze piłkarskiej porażki na własnym boisku doznała Warta Poznań. Zieloni w „Ogródku” przy Drodze Dębińskiej ulegli Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:2. Gospodarze prowadzili od 48. minuty po trafieniu Wojciecha Onsorge, ale później w ciągu zaledwie dwóch minut  stracili dwa gole i spadkowicz z ekstraklasy nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.