NA ANTENIE: Spotkania z kulturą

Lech - Honka Espoo 2:1 Wilno czeka

Publikacja: 25.07.2013 g.22:36  Aktualizacja: 26.07.2013 g.18:47
Drużyna Kolejorza potwierdziła awans do następnej rundy europejskiej rywalizacji. Na Bułgarskiej pokonała "Sosny", czyli Honka Espoo z satelickiej miejscowości Helsinek.
Liga Europy, Lech - Honka Espoo - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

W Finlandii lechici poradzili sobie bez większych kłopotów, zwyciężając 3:1.

Już po 7 minutach na stadionie przy Bułgarskiej było 1:1. W 6. minucie gola dla Lecha strzelił Łukasz Teodorczyk, ale 60 sekund później piłkę do bramki gospodarzy skierował Koskinen. Od 40. minuty - już do ostatniego gwizdka sędziego - Kolejorz prowadził 2:1, gola strzałem głową zdobył Tomasz Kędziora.

Za tydzień, w trzeciej rundzie kwalifikacji, mecz Lecha z Żalgirisem Wilno.

Litewski zespół, którego trenerem jest polski szkoleniowiec Marek Zub, a jednym z piłkarzy - Kamil Biliński - wyeliminował Pjunik Erewan (Armenia). W pierwszym meczu Żalgiris wygrał 2:0 (bramka Bilińskiego), w czwartkowym rewanżu padł remis 1:1. Pierwszy mecz III rundy kwalifikacji LE zostanie rozegrany 1. sierpnia, rewanż - tydzień później.

Już dziś zapraszamy na transmisję meczu Żalgiris Wilno - Lech Poznań. Nasza relacja z Wilna - 1 sierpnia.

Podopieczni Mariusza Rumaka w tym sezonie mają rozkręcać się systematycznie, choć już po remisowym meczu w Chorzowie z Ruchem było widać, że łączenie gry na kilku frontach przy jeszcze niepełnej kadrze nie jest zadaniem łatwym.

Na szczęście kolejni piłkarze z licznej bazy kontuzjowanych dołączają do drużyny i pewnie szkoleniowiec będzie dokonywać pewnych rotacji w składzie, czego na stadionie przy Cichej nie było i skończyło się …na godzinie przyzwoitej gry.