NA ANTENIE: DON'T STOP BELIEVIN/JOURNEY

Lech się przełamał! Śląsk pokonany 2:0!

Publikacja: 25.03.2012 g.16:30  Aktualizacja: 25.03.2012 g.22:35
Po niezbyt ładnym spotkaniu Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 2:0. Kolejorz przełamał strzelecki impas. W ostatnich sześciu meczach, dokładnie przez 550 minut, nie zdobył bramki. Tym razem padły dwa gole, ale tylko jednego strzelił piłkarz Kolejorza...
Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 - Przemek Modliński
/ Fot. Przemek Modliński

W zdobyciu pierwszego tegorocznego gola pomogli jednak rywale. W 51. minucie piłkę do własnej bramki skierował gracz Śląska - Piotr Celeban. W doliczonym czasie - po zagraniu ręką tego samego zawodnika - z rzutu karnego do siatki trafił Artiom Rudniew. Chwilę wcześniej poznaniaków przed utratą gola uratował słupek.

W najbliższych dniach jeszcze dwa razy zobaczymy Lecha u siebie - w środę w zaległym meczu z Górnikiem Zabrze i w sobotę 31 marca z Cracovią. Zdobycie 9 punktów jest naprawdę realne.

Bramki: 1:0 Piotr Celeban (51-samobójcza), 2:0 Rudnev (90-karny)

Widzów: 15000

Sędziował: Dawid Piasecki ze Słupska

Żółte kartki: Injac - Madej, Elsner, Socha

Czerwona kartka: Celeban (90-za zagranie ręką)

Składy:

Lech: Jasmin Burić - Marcin Kikut, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz (72. Mateusz Możdżeń) - Dimitrije Injac (61. Ivan Djurdjević), Szymon Drewniak - Vojo Ubiparip, Sergei Krivets (46. Artiom Rudnev), Aleksandar Tonev - Bartosz Ślusarski

Śląsk: Marian Kelemen - Tadeusz Socha (84. Łukasz Gikiewicz), Piotr Celeban, Przemysław Kaźmierczak, Mariusz Pawelec (65. Patrik Mraz) - Rok Elsner, Sebastian Dudek - Waldemar Sobota (76. Dalibor Stevanović), Sebastian Mila, Łukasz Madej - Cristian Diaz

Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 / Przemek Modliński Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 / Przemek Modliński Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 / Przemek Modliński Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 / Przemek Modliński Lech Poznań - Śląsk Wrocław - 25 marca 2012 / Przemek Modliński