NA ANTENIE: MACUSA/BUENA VISTA SOCIAL CLUB

Pawłowska w Meksyku

Publikacja: 20.01.2014 g.23:06  Aktualizacja: 20.01.2014 g.23:07
Świetna jazda Katarzyny Pawłowskiej w dalekim Meksyku. Kolarka torowa zawodowej grupy Boels-Dolmans, a w kraju ekipy Jedynka Limaro Kórnik wygrała wielobój omnium w finałowych zawodach Pucharu Świata w meksykańskiej Guadalajarze.

W punktacji generalnej całego cyklu Pawłowska zajęła szóstą pozycję, a zwyciężyła Francuzka Berthon. W finałowej imprezie kolarka z Kórnika była siódma na 250 metrów ze startu zatrzymanego i piąta na 500 metrów. Trzecie miejsce zajęła w wyścigu scratch oraz wygrywała w wyścigach australijskim, punktowym i na dochodzenie. Po zsumowaniu rezultatów Pawłowska okazała się najlepsza w kolarskim wieloboju.

Katarzyna Pawłowska jest także jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w plebiscycie redakcji ''Głosu Wielkopolskiego'' na najlepszego sportowca regionu w minionym 2013 roku. Rozstrzygnięcie poznamy na Balu Sportowca w piątek 7 lutego.