NA ANTENIE: Kalejdoskop Wielkopolski

Polak najlepszy na Enea Poznań Open!

Publikacja: 22.06.2024 g.17:58  Aktualizacja: 23.06.2024 g.10:28 Dawid Cytrowski
To jego największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze. Maks Kaśnikowski wygrał tenisowy turniej Enea Poznań Open 2024. W finale 20-letni Polak pokonał Argentyńczyka Camilo Ugo Carabelliego 3:6, 6:4 i 6:3.
maks kasnikowski - Paweł Rychter/Enea Poznań Open

Kaśnikowski był już bliski porażki - w drugim secie rywal go przełamał i wydawało się, że dużo wyżej notowany Argentyńczyk nie odda zwycięstwa. Po meczu Kaśnikowski tłumaczył, że pomogła mu poznańska publiczność.

Ten mecz był niezwykłym powrotem. 0:3 w drugim secie już przegrywałem, byłem bardzo zmęczony. Kibice mnie wsparli i podnieśli na duchu. Przybyło mi sił, zacząłem lepiej grać, częściej chodzić do siatki. Wcześniej za dużo grałem z końca kortku. Zmieniłem taktykę i przyniosło to efekty.

- mówił Polak.

Dla Kaśnikowskiego to pierwszy wygrany turniej w karierze. W przyszłym tygodniu awansuje on do drugiej setki rankingu ATP. W przeszłości w poznańskim turnieju wygrywali m.in Jerzy Janowicz czy Hubert Hurkacz.