NA ANTENIE: WYSPA/MIRA KUBASINSKA

Porażka Warty w pierwszym sparingu

Publikacja: 14.01.2022 g.16:46  Aktualizacja: 15.01.2022 g.11:25 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań przegrali we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem 0:1 w swoim pierwszym sparingu podczas zimowego okresu przygotowawczego. W składzie Warty wystąpiło trzech testowanych piłkarzy.
warta poznań śląsk wrocław - Sebastian Borowski - PAP

Zwycięską bramkę dla wrocławskiej drużyny zdobył w 55. minucie Petr Schwarz. Poznaniacy wystąpili w dość eksperymentalnym zestawieniu. Choć mecz rozpoczęli głównie zawodnicy, których obserwowaliśmy jesienią, to w trakcie gry trener Dawid Szulczek wymienił niemal całą jedenastkę. Swoje minuty dostali m.in. Przemysław Zdybowicz, Filip Luberecki oraz Marokańczyk Anas Ouahim. Decyzja co do przyszłości tych piłkarzy jeszcze nie zapadła, sztab ma ich obserwować i być może któremuś z nich zostanie przedstawiona oferta podpisania kontraktu.

W sobotę w Bydgoszczy Zieloni zagrają w kolejnym sparingu z Arką Gdynia. W poniedziałek wylecą na blisko dwutygodniowe zgrupowanie do tureckiego Side.