NA ANTENIE: MIDNIGHT CITY/M 83

Smutny koniec roku przy Bułgarskiej. Lech przegrywa z Wisłą 0:1

Publikacja: 19.12.2020 g.21:57  Aktualizacja: 20.12.2020 g.14:10 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań przegrali przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków 0:1 w ostatnim swoim tegorocznym meczu ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył w 67. minucie Jakub Błaszczykowski.
lech poznan wisla krakow ekstraklasa - Lech Poznań

Poznaniacy zawiedli po raz kolejny w ostatnim okresie i nie tłumaczy ich fakt, że musieli radzić sobie bez kontuzjowanego najlepszego strzelca - Mikaela Ishaka. Mimo przewagi gospodarze nie potrafili zmusić do kapitulacji dobrze spisującego się w bramce Wisły - Mateusza Lisa. Krakowianie okazali się skuteczniejsi - w 67. minucie Jakub Błaszczykowski wykorzystał błąd lechitów w wyprowadzeniu piłki i zdobył gola, dającego gościom komplet punktów.

Zimową przerwę Kolejorz spędzi w środku tabeli ekstraklasy, tracąc do lidera co najmniej 12 punktów. Meczem z Wisłą pożegnał się z Lechem Jakub Moder. 21-letni pomocnik zimą przenosi się do angielskiego Brighton.