NA ANTENIE: 04 FORTEPIAN I GITARA 2 VOC 25``/

Ziółkowski bez medalu

Publikacja: 28.07.2010 g.19:49  Aktualizacja: 30.07.2010 g.16:12
Były mistrz olimpijski i aktualny wicemistrz świata Szymon Ziółkowski nie zdobył medalu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie.
Szymon Ziółkowski - młot - Archiwum Radia Merkury
/ Fot. (Archiwum Radia Merkury)

Młociarz AZS Poznań uzyskał rezultat 77 metrów i 99 centymetrów, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Dało mu jednak tylko piąte miejsce. Wygrał rzutem na odległość ponad 80 metrów Słowak Libor Charfreitag. Drugi z Polaków, Wojciech Kondratowicz uplasował się na siódmym miejscu.

Nie powiodło się także debiutującej na mistrzostwach Europy Annie Jagaciak. 20-letnia zawodniczka Juvenii Puszczykowo rezultatem 6 metrów i 36 centymetrów nie zdołała awansować do ścisłego finału konkursu skoku w dal. W piątek o medal powalczy pochodząca z Rawicza mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, która w eliminacjach osiągnęła trzeci wynik 71 metrów i 17 centymetrów.