Worki pełne butelek przed biurami poselskimi. Konfederacja uderza w system kaucyjny
"Zobaczymy 22 grafiki o tematyce pejzażowej" - mówi Agnieszka Salomon Radecka z Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Weiss jest kojarzony przede wszystkim ze swoją twórczością malarską. Natomiast dla mnie, odkrywając tę twórczość graficzną, zaskoczeniem było to, że on grafiki wykonywał przez 40 lat swojej twórczości. Przypominamy coś, co dla wielu może być zaskakujące i zupełnie nowe
- mówi Radecka.
Pokaz prac graficznych Weissa do końca maja. A do lipca Muzeum Narodowe w Poznaniu przypomni też prace innych mistrzów - m.in. Aliny Szapocznikow, Władysława Hasiora czy Magdaleny Abakanowicz.