NA ANTENIE: Z notatnika historyka
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Od Weissa po Abakanowicz. Galeria mistrzów w poznańskim muzeum

Publikacja: 09.04.2026 g.14:38  Aktualizacja: 09.04.2026 g.14:48 Jacek Butlewski
Poznań
Muzeum Narodowe w Poznaniu od piątku zaczyna cykl prezentacji obrazów mistrzów polskich. Jako pierwszy zaprezentowany zostanie zestaw obrazów Wojciecha Weissa - reprezentanta okresu Młodej Polski.
wystawa weiss muzeum narodowe - Maciej Trzciński - Radio Poznań
Fot. Maciej Trzciński (Radio Poznań)

Spis treści:

    "Zobaczymy 22 grafiki o tematyce pejzażowej" - mówi Agnieszka Salomon Radecka z Muzeum Narodowego w Poznaniu.

    Weiss jest kojarzony przede wszystkim ze swoją twórczością malarską. Natomiast dla mnie, odkrywając tę twórczość graficzną, zaskoczeniem było to, że on grafiki wykonywał przez 40 lat swojej twórczości. Przypominamy coś, co dla wielu może być zaskakujące i zupełnie nowe

    - mówi Radecka.

    Pokaz prac graficznych Weissa do końca maja. A do lipca Muzeum Narodowe w Poznaniu przypomni też prace innych mistrzów - m.in. Aliny Szapocznikow, Władysława Hasiora czy Magdaleny Abakanowicz.

    Zdjęcie Jacek Butlewski Jacek Butlewski

    Z zaciekawieniem śledzi wszelkie ciekawe wydarzenia kulturalne - bywa na wystawach, spotkaniach czytelniczych, spektaklach i koncertach. Nagrywa krótkie filmy kulturalne, które można zobaczyć na naszym kanale YouTube.

    https://radiopoznan.fm/n/hj7A3S
    KOMENTARZE 0