NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarze Lecha Poznań

Publikacja: 22.09.2024 g.20:47  Aktualizacja: 23.09.2024 g.12:15 Grzegorz Hałasik
W dziewiątej kolejce ekstraklasy Kolejorz wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0, co jest jego piątym zwycięstwem z rzędu.
kks lech - PAP/Jakub Kaczmarczyk

Poznaniacy dominowali przez całe spotkanie, ale na gola trzeba było czekać do 68 minuty, kiedy do wrocławskiej bramki trafił Filip Szymczak, zastępujący lekko kontuzjowanego Mikaela Ishaka.

Gramy bardzo intensywną piłkę i może w drugiej połowie Śląsk osłabł fizycznie. Na pewno pojawiło się więcej miejsca i staraliśmy się to wykorzystać. Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie i jedziemy dalej. Czy wygrywamy 5:0, czy 1:0, to są takie same trzy punkty, zatem z każdego zwycięstwa jesteśmy zadowoleni. To san tylko umacnia na pozycji lidera, jesteśmy spokojni, konsekwentni i będziemy dążyć do tego, żeby tak zostało

- powiedział strzelec gola.

Mecz Lecha ze Śląskiem oglądało prawie 35 tys. widzów. Lech utrzymał prowadzenie w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad drugą Cracovią. W czwartek w Rzeszowie mecz Pucharu Polski z tamtejszą Resovią.