Jak przekazał w Rozmowie Dnia Radia Poznań prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, obie strony podpisały list intencyjny, ale konkurencja jest duża.
O taki Impact zabiegają inne miasta w Europie, Berlin i inne, to już jest taka liga kongresu i jakość promocji, ale również dotarcie do różnego rodzaju ciekawych inwestorów
- mówił Jacek Jaśkowiak.
Miasto za współpracę promocyjną w ramach trzyletniej umowy zapłaciło 3,5 miliona złotych. Prezydent Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że urząd jest gotowy wydawać taką kwotę w kolejnych latach.
Włodarz stolicy Wielkopolski wyliczał, że targi za bycie gospodarzem Impactu dostają kilkaset tysięcy złotych, a goście wydarzenia zostawiają w poznańskich firmach kilkanaście milionów złotych. Zdaniem gościa Radia Poznań, dużą korzyścią są promocja miasta i cytowania.
Czytaj także: Debaty o przyszłości Polski i świata. Rusza Impact