NA ANTENIE: Mała czarna
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Impact przeniesie się do Niemiec? Nie wiadomo, czy Poznań nadal będzie gospodarzem konferencji

Publikacja: 13.05.2026 g.09:23  Aktualizacja: 13.05.2026 g.11:56 Krzysztof Polasik
Poznań
W tym roku kończy się trzyletnia umowa z organizatorami imprezy, na którą przyjeżdżali między innymi były prezydent USA Barack Obama czy laureatka Oscara Natalie Portman.

Spis treści:

    Jak przekazał w Rozmowie Dnia Radia Poznań prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, obie strony podpisały list intencyjny, ale konkurencja jest duża.

    O taki Impact zabiegają inne miasta w Europie, Berlin i inne, to już jest taka liga kongresu i jakość promocji, ale również dotarcie do różnego rodzaju ciekawych inwestorów

    - mówił Jacek Jaśkowiak.

    Miasto za współpracę promocyjną w ramach trzyletniej umowy zapłaciło 3,5 miliona złotych. Prezydent Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że urząd jest gotowy wydawać taką kwotę w kolejnych latach.

    Włodarz stolicy Wielkopolski wyliczał, że targi za bycie gospodarzem Impactu dostają kilkaset tysięcy złotych, a goście wydarzenia zostawiają w poznańskich firmach kilkanaście milionów złotych. Zdaniem gościa Radia Poznań, dużą korzyścią są promocja miasta i cytowania.

    Czytaj także: Debaty o przyszłości Polski i świata. Rusza Impact

    https://radiopoznan.fm/n/zw85zk
    KOMENTARZE 2
    Takie targowisko próżności 15.05.2026 godz. 09:52
    Nie jest nam potrzebne, kto chce, niech bierze do siebie tych narcystycznych celebrytów z ich odrzutowcami. a jeśli ktoś chce ich posłuchać, internet to umożliwia - nie trzeba wdychać perfum ACloo za 9500 netto, a nawet drożej.
    Michał Balcerzak 13.05.2026 godz. 11:06
    Mam nadzieję, że to ostatnia edycja tego lewackiego ścieku w POZnaniu.