NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO

Bez świątecznego prezentu dla kibiców Lecha. Kolejorz tylko zremisował

Publikacja: 20.12.2019 g.07:09  Aktualizacja: 20.12.2019 g.12:21 Grzegorz Hałasik
Remisem 1:1 zakończył się wczorajszy mecz Lecha z Arką Gdynia w 20.kolejce piłkarskiej ekstraklasy.
Lech-Arka 19.12.2019 - Leon Bielewicz

Od 24 minuty poznaniacy grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Damiana Zbozienia, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy to goście objęli prowadzenie po trafieniu Holendra Fabiana Serrarensa.

Druga połowa to nieustające ataki Kolejorza, które przyniosły tylko jednego gola Lubomira Satki kwadrans przed końcem. - Zrobiliśmy wszystko, co się dało - stwierdził po meczu kapitan Lecha, Darko Jevtić. - Zostawiliśmy na boisku dużo zdrowia, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji i dla tego jest duży niedosyt. Musimy zaakceptować fakt, że zdobyliśmy tylko jeden punkt, z nim jechać na wakacje i wrócić wiosną z wypoczętą głową, żeby wiosną punktować - powiedział Jevtić.

Kapitan Arki - Adam Marciniak przyznał, że w osłabieniu jego drużynie broniło się lepiej. - Gdybyśmy grali w jedenastu, to nie bronilibyśmy się tak rozpaczliwie, ale wtedy, znając jakość poszczególnych zawodników Lecha, moglibyśmy nadziać się na jakieś kontry. A tak Lech miał problem - ocenił Marciniak.

Lech jesienią zdobył 31 punktów i zakończy rundę między piątym a ósmym miejscem w tabeli. Na której dokładnie pozycji będzie wiadomo jutro wieczorem, gdy już będzie po wszystkich tegorocznych meczach.