NA ANTENIE: Country

Cenne zwycięstwo Warty z Górnikiem!

Publikacja: 29.07.2023 g.16:56  Aktualizacja: 30.07.2023 g.10:24 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze poznańskiej Warty odnieśli cenne zwycięstwo w meczu 2.kolejki ekstraklasy. Pokonali na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Górnika Zabrze 2-0.
mid-23729288 - Paweł Jaskółka - PAP

Pierwszy gol padł w 35 minucie spotkania, gdy rzut karny podyktowany po faulu zabrzańskiego obrońcy Kryspina Szcześniaka na austriackim zawodniku warciarzy Sfefanie Saviciu - pewnie wykorzystał Kajetan Szmyt. Wynik ustalił kapitan ''zielonych'' - Mateusz Kupczak w 87 minucie, który pokonał bramkarza gości kapitalnym strzałem z woleja po precyzyjnym dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Jakuba Kiełba.

Teraz od stylu ważniejsze są punkty - ocenił mecz trener poznaniaków Dawid Szulczek.

Spodziewaliśmy się, że pierwsze trzy kolejki będą przebiegały w podobny sposób, czyli, że będziemy musieli szczelnie bronić i nie dopuszczać rywali do sytuacji, biorąc pod uwagę nasz terminarz. Sposobem na to może być szczelna obrona wszystkimi zawodnikami za linią piłki. Wiem, że to nie są atrakcyjne mecze dla kibiców, ale my musimy punktować i utrzymywać do końca okienka transferowego średnią punkt za mecz, żeby potem mieć jakiś punkt wyjściowy do dalszej części sezonu

- mówi trener.

Dla podopiecznych trenera Dawida Szulczka wygrana z Górnikiem jest pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie. Następne ligowe spotkanie Warta zagra za tydzień w sobotę w Częstochowie przeciwko mistrzowi Polski - drużynie Rakowa.