NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

J. Kamiński: Ta chwila będzie towarzyszyć mi do końca życia

Publikacja: 22.05.2022 g.10:35  Aktualizacja: 22.05.2022 g.10:41 Dawid Cytrowski
Lech Poznań najlepszą piłkarską drużyną w Polsce. W sobotę poznaniacy przypieczętowali tytuł zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin 2:1.
lech - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Bramki dla Kolejorza zdobywali w I połowie Tomasz Kędziora i Alan Czerwiński, po przerwie dla gości trafił z rzutu karnego Kacper Chodyna.

Z tego mistrzostwa w sposób szczególny cieszył się wychowanek Lecha Jakub Kamiński, który po sezonie odchodzi do niemieckiego VFL Wolfsburg.

Ta chwila będzie towarzyszyć mi do końca życia. W pierwszych dwóch sezonach nie udało się zdobyć tytułu, ale w moim trzecim i ostatnim zdobyłem mistrzostwo. Na stulecie klubu przeszliśmy jako drużyna do historii i jestem z tego dumny. Od początku miałem przekonanie, że to się uda. Pamiętam, jak przed sezonem rozmawiałem z dziennikarzami w Opalenicy i mówiłem, że celem jest dublet. Pucharu się nie udało wygrać, ale mistrzostwo osiągnęliśmy i to zadanie, które nam postawiono zrealizowaliśmy

- mówi Jakub Kamiński.

Dla Lecha to ósmy w historii tytuł. Teraz Kolejorz wystąpi w eliminacjach do najbardziej prestiżowych rozgrywek na świecie - Ligi Mistrzów.