NA ANTENIE: FULL SPEED NO BRAKES (2023)/BOOGIE BOYS (20.4.NA URODZINACH RADI

Lech wygrywa. Decydująca bramka w 99. minucie!

Publikacja: 19.12.2021 g.17:07  Aktualizacja: 20.12.2021 g.10:41 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań wygrali z Górnikiem Zabrze 2:1 w niedzielnym meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięska bramka dla poznaniaków padła w 9 minucie doliczonego czasu gry!
Lech Poznań 2021  - Przemysław Szyszka - Lech Poznań

Wcześniej wygrana Kolejorza wcale nie była pewna. Zabrzanie postawili przy Bułgarskiej twarde warunki i od 36 minuty prowadzili po trafieniu Hiszpana Jesusa Jimeneza. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Gruzin Nika Kvekveskiri, który uderzył zza pola karnego.

Po zmianie stron to przyjezdni mieli lepsze okazje do strzelenia gola. Najpierw w poprzeczkę trafił jednak Erik Janża, a później znakomitą interwencją popisał się Filip Bednarek, który zatrzymał strzał Lukasa Podolskiego.

Druga połowa, ze względu na kontuzję arbitra, była przedłużona aż o 13 minut. Ten czas efektywnie wykorzystali gospodarze. Tuż przed końcowym gwizdkiem, po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki skierował Chorwat Antonio Milić.

Było to ostatnie spotkanie Lecha w 2021 roku. Poznaniacy po 19. kolejkach prowadzą w tabeli z przewagą czterech punktów nad Pogonią Szczecin.