NA ANTENIE: SOUL BOSSA NOVA/QUINCY JONES

Lech wygrywa z Mistrzem Polski! Fantastyczny gol Modera

Publikacja: 20.06.2020 g.19:28  Aktualizacja: 21.06.2020 g.11:07 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań wygrali w Gliwicach z broniącym tytułu Piastem 2:0 w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej ekstraklasy.
Lech Poznań piast - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Prowadzenie dla Kolejorza zdobył w 66. minucie Jakub Moder, zaskakując bramkarza gospodarzy pięknym strzałem z rzutu wolnego. Drugiego gola - w doliczonym czasie gry - strzelił Portugalczyk Pedro Tiba.

Wygrana lechitów jest tym cenniejsza, że prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla norweskiego obrońcy - Thomasa Rogne.

Dzięki wygranej Kolejorz przynajmniej do niedzieli awansował na trzecie miejsce w tabeli. Do liderującej w niej warszawskiej Legii traci osiem punktów, ale zespół ze stolicy swoje spotkanie tej serii rozegra dopiero jutro.

A następny mecz Lecha już w najbliższą środę. Poznaniacy przy Bułgarskiej zmierzą się z Pogonią Szczecin.